Environment

Турбота про вогонь у Європі

Petition is addressed to
Committee on Petitions (Petitionsausschuß)

421 signatures

500 for collection target

421 signatures

500 for collection target
  1. Launched 25/08/2024
  2. Time remaining > 2 months
  3. Submission
  4. Dialog with recipient
  5. Decision

I agree that my data will be stored . I decide who can see my support. I can revoke this consent at any time .

 
This petition is also available in English .

Petition is addressed to: Committee on Petitions (Petitionsausschuß)

NODFYR презентує цей маніфест з метою повернення первісного, споконвічного вогню в європейські ландшафти шляхом впровадження використання керованого та екологічного вогню, дотримуючись та виконуючи технічні критерії та знання предків щодо використання вогню народами Європи (не тільки Європейського Союзу), зосереджуючись на сталому управлінні ресурсами для підтримки ґрунтів, збереження середовищ існування та біорізноманіття. Тому, виконуючи цілі та завдання цього маніфесту:

  1. NODFYR має намір ініціювати політичні дискусії та дебати в різних державах та регіонах Європи щодо застосування керованого вогню та загального визначення традиційного вогню в Європі.
  2. NODFYR виступає за інтеграцію використання керованого, традиційного та інституційного вогню для захисту класифікованих ландшафтів та територій, що охороняються.
  3. NODFYR має намір захищати, пропагандувати та інтегрувати роль керованого вогню у зменшенні викидів та збільшенні фіксації карбону в ґрунті.
  4. NODFYR виступає за відновлення та підтримку вогню в середовищах існування та екосистемах європейських ландшафтів, адаптованих та залежних від вогню, враховуючи їхній протипожежний режим та ґрунтуючись на цілісному та інтегрованому підході до традиційних практик.
  5. NODFYR вважає за необхідне розширювати можливості та навчати місцеві громади Європи використанню вогню як традиційного та безпечного інструменту предків для зменшення ризику виникнення та впливу великих лісових пожеж.
  6. NODFYR має намір відновити в Європі традиційні знання про вогонь, ґрунтуючись на цілісному підході, який характеризував його використання протягом тисячоліть і забезпечував стійкість збереження ресурсів.
  7. NODFYR прагне оцінити та поширити знання та традиційне використання вогню серед місцевих громад Європи, які досі дбають про вогонь, а також сприяти, поширювати та зміцнювати культуру вогню, яка включає різноманітність, рівність, інклюзивність, справедливість та суверенітет на всіх рівнях територій та їхніх мешканців.
  8. NODFYR виступає за інтеграцію традиційних знань у навчання та підготовку фахівців з керованих та інституційних пожеж.
  9. NODFYR прагне сприяти використанню традиційного вогню як нематеріальної спадщини людства.
  10. NODFYR виступає за впровадження керованого, традиційного та інституційного вогню, також його використання в управлінні та збереженні пасовищ у рамках Спільної Аграрної Політики (CAP).

Reason

Від початку людства видобуток, контроль та використання вогню були вирішальними в еволюції людського виду. Перша енергетична ера почалася понад 300 000 років тому, коли людство почало використовувати енергію вогню, отриману при спалюванні біомаси. Завдяки контролю цієї потужної енергії люди сформували простір для життя, сформувалися як індивіди фізично, когнітивно і соціально.
Протягом неоліту вогонь відігравав вирішальну роль у створенні та розширенні пасовищ, зміні ландшафтів Європи. Використання традиційного, сільського, автохтонного або корінного вогню співіснувало з природними пожежами з моменту заселення людиною європейського континенту. Пожежі, пов'язані з традиційними громадами, створили гетерогенний ландшафт. У так званих традиційних, сільських і автохтонних громадах зберігаються давні традиції використання вогню з різними цілями: оновлення пасовищ, знеліснення для відкриття нових пасовищ і посіву сільськогосподарських культур, сприяння полюванню та його полегшенню, управління біомасою та зменшення кількості паливних матеріалів. Також для стимулювання плодоношення, контролю шкідників і хвороб, контролю над дикими тваринами, розширенню житлових зон. Вогонь також використовується для культурних і церемоніальних цілей.
Cтоліттями ці види використання вогню були спрямовані на підтримку системи виживання для людських спільнот, проте також вони сприяли збереженню біорізноманіття та підтриманню ландшафтів. Вогонь може відігравати як негативну, так і позитивну роль для людських громад та екосистем, залежно від того, як, коли і де він виникає.
З початком індустріалізації в Європі з XVIII століття поступово почався процес соціально-економічних змін, які мали великий вплив на сільські райони, Відбувалась міграція сільського населення до міст, механізація сільського господарства, інтенсифікація сільськогосподарської діяльності, впровадження використання неорганічних добрив. Також відбулися зміни у формах власності (приватизація спільних земель). Нові суспільства, насамперед міські та урбанізовані, відчутно впливали на сільські райони, що приводило до виключення вогню з ландшафту, та спотворюючи важливість антропогенного вогню в екологічних процесах екосистем, адаптованих і залежних від вогню.
З 1970-х років вогонь був знову введений в європейські ліси як інструмент управління запасами паливних матеріалів. Було адаптовано практику керованого вогню, що використовувалась у США, відому як prescribed fire або технічний вогонь (контрольований вогонь у Португалії). Ця практика передусім просувалася державними установами з компетенціями у сфері управління лісами та боротьби з лісовими пожежами.
Накопичені зміни, що відбулися в сільських районах Європи, призвели до того, що лісові пожежі змінили свій характер. Цьому сприяли зміни клімату (глобальне потепління та зміни у режимі опадів) також зміни у ландшафті (фрагментація, залишення старих практик використання земель), що посилилися з початком Першої промислової революції. Трохи більше ніж за два століття було знищено злагоджену, цілісну складну систему, яка базувалася на практиках, що розвивалися з неоліту, та були засновані на збалансованому управлінні ресурсами, де вогонь був універсальним інструментом для найрізноманітніших цілей, та сприяв підтриманню ландшафтів.
На сьогодні сезони лісових пожеж у Європі стають дедалі довшими та інтенсивнішими, і поступово охоплюють всю територію Європи. У зв’язку з цим виникає необхідність повернення вогню в сільську місцевість як способу зменшення впливу великих і руйнівних лісових пожеж, які щороку впливають на території.
Відновлення традиційних знань і практик, пов'язаних із вогнем, є фундаментальною стратегією адаптації до загроз, які виникають через лісові пожежі. Тому надзвичайно важливо знову ввести керований вогонь (традиційний або технічний) в управління територіями, середовищами існування та ресурсами сільських громад і підвищити стійкість європейських ландшафтів до впливу зміни клімату і пов’язаними з цим потенційними ризиками.

Link to the petition

Image with QR code

Tear-off stub with QR code

download (PDF)

Petition details

Petition started: 08/25/2024
Petition ends: 02/03/2025
Region: European Union
Topic: Environment

News

Not yet a PRO argument.

No CONTRA argument yet.

Why people sign

Tools for the spreading of the petition.

You have your own website, a blog or an entire web portal? Become an advocate and multiplier for this petition. We have the banners, widgets and API (interface) to integrate on your pages. To the tools

Help us to strengthen citizen participation. We want to support your petition to get the attention it deserves while remaining an independent platform.

Donate now